Wydarzenia z naszej szkoły

          • Akcja wspierająca Dom Małego Dziecka

          • Podziękowanie za wsparcie akcji charytatywnej

             

            „Człowiek jest dobry nie przez to kim jest,
            lecz przez to czym dzieli się z innymi...”

                                                        Jan Paweł II

             

            Za wrażliwość, otwierającą serce dla tych, którzy potrzebują pomocy.

            Za bezinteresowną chęć do czynienia dobra.

            Za pomoc i życzliwość. 

            DZIĘKUJEMY !

             

            Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie naszej szkoły składają serdeczne podziękowania za zaangażowanie i wsparcie akcji charytatywnej na rzecz Domu Małego Dziecka w Łodzi.

             

             

            _________________________________________________________________________


            Informacja

            Szkolne Koło Caritas  podjęło akcję wspierającą Dom Małego Dziecka w Łodzi przy ul. Zbocze 2a.

            Akcja skierowana jest do uczniów, rodziców i wszystkich ludzi, którym na sercu leży dobro dzieci. Dzięki naszej pomocy możemy poprawić warunki życia wychowanków Domu Dziecka i sprawić, że stanie się ono choć trochę szczęśliwsze.

            Placówka boryka się z niedostatkami środków higienicznych i pielęgnacyjnych ze względu na szybkie ich zużycie.


            Mile widziane będą następujące produkty:

            - mydła w płynie,

            - proszki do prania,

            - płyny do płukania,

            - środki dezynfekujące

            - chusteczki nawilżane i higieniczne,

            - pampersy,

            - artykuły papiernicze,

            - baterie typu „paluszek”.

              

            Liczymy na Wasz pozytywny odbiór i zaangażowanie w naszą akcję.

            Dajmy dzieciom odrobinę radości!

            ​​​​​​​

          • Spotkanie z policjantami z Komendy Powiatowej w Łasku oraz strażakami z Komendy Powiatowej PSP

          •           Uczniowie naszej szkoły  przed przerwą świąteczną mieli możliwość spotkania z policjantami z Komendy Powiatowej w Łasku  oraz strażakami z Komendy Powiatowej PSP i porozmawiać o bezpieczeństwie w czasie przerwy świątecznej i ferii zimowych . Policjanci podczas pogadanki  przestrzegali przed niebezpieczeństwami w domu i na drodze, szczególnie w porze jesienno-zimowej oraz wyjazdów świątecznych i podczas ferii. Zachęcali do używania odblasków o zmierzchu oraz przypomnieli o tym jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa. Strażak opowiedział o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą czad i ogień. Zwrócił uwagę na niebezpieczne zachowania osób pozostających w domach, na odpowiednie zabezpieczenie mieszkania i konieczność zachowania drożności przewodów wentylacyjnych. Przedstawił też sposoby unikania zagrożeń, jakie niesie ze sobą czad.  Dzieci chętnie odpowiadały na pytania i wykazały się bardzo duża wiedzą na temat pierwszej pomocy oraz wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej, zasad ruchu drogowego i bezpieczeństwa w domu. 

          • Uroczystość przekazania pojazdu typu Quad Ochotniczej Straży Pożarnej w Czestkowie

          •           W ramach współpracy ze środowiskami lokalnymi uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w ważnej uroczystości  - przekazaniu pojazdu typu quad Ochotniczej Straży Pożarnej w Czestkowie. W uroczystym przekazaniu pojazdu udział wzięli: Poseł na Sejm RP Tadeusz Woźniak, Radna Sejmiku Województwa Łódzkiego oraz przedstawicielka Posła na Sejm RP Piotra Polaka – Dorota Więckowska, Starosta Łaski Piotr Wołosz, przedstawiciel Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łasku st. kpt. Łukasz Bośka, Wójt Gminy Buczek Bronisław Węglewski, Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Czestkowie, grono mieszkańców oraz druhowie strażacy – ochotnicy z OSP Czestków. Poświęcenia pojazdu dokonał Proboszcz Parafii Buczek ks. Rafał Mazurczyk. Nasi uczniowie uświetnili uroczystość swoim występem. Wystąpienie uczniów zostało nagrodzone brawami oraz każdy z uczniów otrzymał życzenia świąteczne i słodki podarunek. 

          • Hej kolęda, kolęda...

          •         Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe.

                   17 grudnia 2019 roku szkolni aktorzy świetnie i z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów i króli przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence.

                    Świetności inscenizacji dodały śpiewane i grane na instrumentach przez dzieci pastorałki, kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Należy nadmienić, że w przedstawieniu jasełkowym brali udział niezwykli statyści w postaci żywych baranków, które wcieliły się w swoje role dopełniając beczeniem śpiewane kolędy. Cieszymy się ogromnie, że w tak wyjątkowym momencie byli z nami Pani Wicestarosta Łaski – Teresa Wesołowska, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Łaskiego – przewodniczący Rady Rodziców – Pan Grzegorz Dębkowski, rodzice, dziadkowie, nauczyciele, nauczyciele emeryci, przedstawiciele OSP z Czestkowa, Brodni i Woli Buczkowskiej, przedstawiciele osób ze Stowarzyszenia Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych z Zelowa oraz inni zaproszeni goście.

                   Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla dzieci, nauczycieli i zaproszonych gości. Ogromna praca całego zespołu po przedstawieniu nagrodzona była brawami, a panującą atmosferę oraz grę młodych aktorów utrwalono na fotografiach i filmach kręconych przez rodziców.

                     Po zakończonym spektaklu głos zabrała dyrektor szkoły p. Agnieszka Badowska, która podziękowała młodym artystom oraz ich opiekunom za przygotowanie wyjątkowych jasełek oraz za wspaniałe wprowadzenie w atmosferę ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA. Złożyła także świąteczne życzenia przybyłym na uroczystość gościom, rodzicom, uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły. Do życzeń dołączyli się zaproszeni goście. W swoich wypowiedziach wygłosili wiele ciepłych słów pod adresem małych artystów, pogratulowali rodzicom tak wspaniałych pociech oraz życzyli im i całej społeczności szkolnej wielu sukcesów w przyszłości.

                       Był to bardzo miły wieczór przeżyty w ciepłej, świątecznej atmosferze. Obecność rodzin naszych uczniów oraz zaproszonych gości sprawiła, że spotkanie było wyjątkowe i dostarczyło wszystkim niezapomnianych wrażeń.

          • IV Powiatowy Konkurs piosenki patriotycznej i żołnierskiej

          •              15. listopada 2019r. w Ostrowie odbył się  IV Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej. Uroczystego otwarcia dokonała Wicestarosta Łaski p. Teresa Wesołowska oraz ppłk Krzysztof Bień – Zastępca Dowódcy 32.BLTw Łasku. Wręczenia nagród dokonał Starosta Łaski p. Piotr Wołosz. Jury konkursu w składzie: p. Agnieszka Ratajska – Wieczorek - wicedyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Pabianicach, Siostra Anna Szubert – organistka w Parafii św. Faustyny Kowalskiej w Łasku, p. Łukasz Mac - Dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Teodorach, nauczyciel muzyki, ppłk Krzysztof Bień – Zastępca Dowódcy 32.BLTw Łasku wyróżniło pięcioro uczniów naszej szkoły, którzy zgłosili swój udział w konkursie. Wśród laureatów znaleźli się: Duet: Aleksander Bednarek, Sandra Misiak – I miejsce w kategorii zespoły, Tercet: Maja Dębkowska, Natalia Jaros, Paulina Delegacz – III miejsce również w/w kategorii. Laureatom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

             

          • Zaproszenie

          • Dyrekcja,

            Grono Pedagogiczne

            oraz Uczniowie

            serdecznie zapraszają na

            Jasełka Bożonarodzeniowe,

            które odbędą się

            17 grudnia o godz. 17.00

            w sali gimnastycznej.

             

          • Nocka w szkole

          •                 W dniu 22.11.2019 r. w naszej szkole podczas corocznej

            "Nocki w szkole"  mieliśmy okazję zobaczyć

            kolejną edycję spektaklu malowanego piaskiem  pt. "Mały książę".

            Serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie uczniów, rodziców,

            mieszkańców gminy Buczek oraz zaproszonych gości.

          • Nocka w szkole

          • W dniu 22 listopada 2019 roku (piątek) odbędzie się

            NOCKA W SZKOLE "MALOWANA PIASKIEM".

            Zbiórka w szkole od godziny 1730.

            Odbiór dzieci w sobotę w godzinach 730 - 800.

             

             

             

            Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czestkowie

            serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych

            na przedstawienie "Malowania piaskiem" 22.11.2019r. na godzinę 18.00.

            Wstęp wolny.

          • Gang Słodziaków

          • Uczniowie klas 0-3 wzięli udział w Szkolnych przygodach GANGU SŁODZIAKÓW. Zgodnie z założeniem programu uczniowie musieli przez 21 dni czytać co najmniej 10 minut dziennie. Dostali dzienniczki postępów czytania, w których rodzice potwierdzali czytanie, a w nagrodę od wychowawcy otrzymywali naklejkę. Uzupełniony dzienniczek wymienili na zakładkę do książki. Uczniowie w formie komiksów, opowiadań przedstawili dalsze losy Gangu Słodziaków a wspólnie z wychowawcą stworzyli Magiczne Drzewo Słodziaków. Biorąc udział w programie uczniowie mogą wygrać książki dla Biblioteki Szkolnej. Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. 

            E.P

          • 11 listopada - Święto Niepodległości

          •            W miniony piątek tj. 08.11.2019r. uczniowie wszystkich klas naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji organizowanej przez  Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży   -  "Szkoła do hymnu", gdzie o godzinie 11:11 ubrani w galowe stroje odśpiewali cztery zwrotki  hymnu polski- "Mazurka Dąbrowskiego".

          • Koncert dla Świętych

          •              Listopad to miesiąc pamięci o naszych najbliższych, których już nie ma wśród nas. Z tej okazji 31 października odbyła się uroczysta akademia, a właściwie koncert ku czci Wszystkich Świętych i 22 rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II. Uczniowie zaprezentowali tradycję i zwyczaje oraz istotę uroczystości Wszystkich Świętych. Przedstawili historię życia i pontyfikatu Jana Pawła II.

                                                                                                                                            E.J

             

          • Pasowanie na ucznia klasy I

          • W dniu 14.10.2019 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość „ Pasowania na ucznia klasy I”. Podczas uroczystego apelu ośmioro pierwszoklasistów wystąpiło przed licznie zebraną publicznością, wśród której byli uczniowie naszej szkoły, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Dzieci w wierszach i piosenkach zaprezentowały to, czego nauczyły się przez niedługi czas uczęszczania do szkoły. Trzeba przyznać, że posiadły dużą wiedzę dotyczącą między innymi naszej Ojczyzny, grzeczności na co dzień, bezpieczeństwa na drodze, a do tego pięknie to wyraziły. Zanim jednak zostali włączeni do społeczności szkolnej złożyli uroczyste ślubowanie, po którym zostali pasowani przez Panią Dyrektor „wielkim ołówkiem”. Następnie zostały wręczone uczniom pamiątkowe dyplomy oraz rożki obfitości ufundowane przez rodziców.

            H.B

          • Konsultacje z Rodzicami oraz dyskoteka szkolna

          • Dyrektor Szkoły Podstawowej

            w Czestkowie zaprasza rodziców

            uczniów klas 0-VIII

            na konsultacje z wychowawcą

            i nauczycielami

            w dniu 7 listopada 2019 roku (czwartek) w godzinach 1630 - 1800.

             

            W dniu 7 listopada 2019 roku w godzinach 1630 - 2000

            odbędzie się dyskoteka szkolna.

            Rodzice proszeni są o zorganizowanie bezpiecznego transportu do szkoły

            na dyskotekę i z powrotem do domu.

             

             

             

          • Policyjna Akademia Bezpieczeństwa

          • POLICYJNA AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA to tytuł konkursu, w którym uczniowie klasy II Lena Miszczak i Gabriel Badziak zajęli 4 miejsce w powiecie. Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej dotyczącej ogólnego bezpieczeństwa w domu, szkole i na drodze oraz praktycznej polegającej na pokonaniu toru przeszkód w jak najszybszym czasie.                 

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.                                                 

            EP

          • Międzynarodowy Dzień Języków Obcych

          •            30 września obchodzony był w naszej szkole Dzień Języków Obcych. W tym roku wybrałam trochę inną

            formułę i zamiast tradycyjnego apelu zdecydowałam się na zabawy, które odbywały się podczas przerw

            lekcyjnych. Limit czasowy nie był wyznaczony, a liczyły się chęci, zapał i umiejętność współpracy wszystkich

            uczniów z danej klasy. Zależało mi też aby pokazać młodzieży, że telefon komórkowy służy nie tylko do gier, a

            Internet jest doskonałym narzędziem, dzięki któremu możemy poszerzać naszą wiedzę. Uczniowie mieli

            możliwość sprawdzić swoją wiedzę nt. języków w różnoraki sposób: wykorzystałam ich talent plastyczny ( rysowali

            flagi krajów), językowy ( nagranie na telefonie komórkowym, w którym należało powiedzieć kilka zdań o sobie),

            literacki ( tworzyli slogan reklamowy zachęcający do nauki języków obcych). Najwięcej frajdy sprawiło im jednak

            „bieganie” po szkole w celu odnalezienia napisu „ Porozmawiaj ze mną” w różnych językach i oczywiście

            rozszyfrowania jego pochodzenia oraz poszukiwanie skrzętnie ukrytych kodów QR, które należało zeskanować i

            rozwiązać zamieszczone tam zadania. Nutka rywalizacji między klasami dodała smaku całemu przedsięwzięciu, a

            efekty przerosły moje oczekiwania. Dziękuję wszystkim uczniów za zaangażowanie i pozytywną energię!

            Ewelina Piotrowicz

            A oto literackie efekty naszej szkolnej młodzieży:

            Klasa IV: „ Nauka języków otwiera drzwi do całego świata”

            Klasa V: „ Języki to przydatna rzecz, dlatego warto uczyć się „

            Klasa VI: „ Ucz się języków pilnie będziesz studiował w Wilnie.

                           Gdy zobaczysz się z Chińczykiem to dogadasz się z nim hycem

                           Więc pamiętaj wierszyk ten , bo Ci w życiu przyda się !”

            Klasa VIII: „ English is cool, English is useful, English is future!”

          • Drodzy Rodzice

          • Informujemy, że Szkoła Podstawowa w Czestkowie przyłączyła się do akcji

            pt: „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” ,  której celem jest ochrona środowiska.

            Jakie przedmioty należą do elektrośmieci przedstawiono w załączniku.

            Akcja trwa w naszej szkole do 4 października 2019r.

            Za oddanie niepotrzebnych nam sprzętów szkoła może zyskać nagrody – sprzęt sportowy lub sprzęt biurowy.

            Za zaangażowanie się w akcję dzieci otrzymają pozytywne uwagi  do oceny z zachowania.

            Pamiętajmy szczególnie o środowisku. Poniższy załącznik zawiera informacje o rodzajach szkodliwych substancji nieodpowiednio składowanych na łonie natury.


            Ciekawostki_ekologiczne.docx

            Rodzaje_elektrosmieci.docx

          • Wycieczka uczniów klasy VIII do Łodzi

          •             23 września br. grupa uczniów z klasy VIII naszej szkoły udała się na wycieczkę do Łodzi. Pierwszym etapem tej wyprawy była wizyta w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Łodzi, gdzie uczniowie mieli okazję zwiedzenia wystawy „Wojna w kadrze i dymku. Obraz II wojny światowej w komiksach dla dzieci i dorosłych”
                          Wystawa przygotowana została ze zbiorów istniejącej od 2016 r. w Dziale Zbiorów Specjalnych Kolekcji komiksów, która liczy 3400 woluminów. Komiks jest obecnie jednym ze zjawisk popkultury i kultury wizualnej cieszącym się coraz większą popularnością. Wykorzystując formy przekazu, po które nie tylko młodzi ludzie sięgają z chęcią i zainteresowaniem, nasza wystawa w przystępnej formie daje  wyjątkowe świadectwo czasów przemocy i pogardy oraz okazję do pogłębionej refleksji dla osób w każdym wieku.
                       Wystawa pozwala na zaprezentowanie 94 komiksów wyeksponowanych w 13 oszklonych gablotach. Poruszana tematyka jest bardzo szeroka: wybuch wojny w dniu 1 września 1939 roku, działania Polaków na wszystkich frontach II wojny, działalność konspiracyjna, Powstanie Warszawskie, niemieckie zbrodnie wojenne iHolokaust oraz biografie wybitnych Polaków, np. Jana Nowaka Jeziorańskiego czy rotmistrza Witolda Pileckiego.
                        Komiksom towarzyszą plakaty propagandowe, mapy, takie jak: „Mapa działań wojennych w Polsce wdniu 1 września 1939 r.”, „Mapa udziału Polaków w II wojnie światowej”, „Mapa Powstania Warszawskiego” oraz „Mapa egzekucji ludności w czasie Powstania Warszawskiego”, a także reprodukcje rysunków dzieci znajmłodszych klas szkolnych wykonanych tuż po zakończeniu wojny na zlecenie Ministerstwa Oświaty, a potem zdeponowanych w Archiwum Akt Nowych, i wydanych w albumie pt. „Polska w oczach dziecka” (Krajowa Agencja Wydawnicza,  1983; Wydawnictwo Galicja, 2009).
                          Ekspozycja została wzbogacona eksponatami wypożyczonymi od Łódzkiego Stowarzyszenia Miłośników Militariów – Kompanja Brus (autentyczne hełmy polskie i niemieckie, ładownice, łuski, granaty, bagnety itp.), które przybliżają klimat czasów wojny i okupacji.
                          Wystawę zorganizowano w ramach obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.
                                                                                                                                                               (www.wbp.lodz.pl)
                          Następnie uczniowie udali się do teatru „Pinokio” na spektakl „Oskar i pani Róża”, który w roku 2014 był transmitowany w ramach Internetowego Teatru dla Szkół. 
                          Oskar i pani Róża teatru Pinokio w Łodzi to spektakl szczególny. Listy pisane przez dziesięcioletniego, umierającego chłopca tworzą piękną i mądrą opowieść o wartości życia, miłości i śmierci, którą twórcy spektaklu w niezwykły i delikatny sposób przekazują swoim widzom.
                           Nie jest to typowe przedstawienie dla dzieci. Nie ma w nim hucznego, radosnego zakończenia. Nie ma śmiechu i radości. Jest za to bardzo trudny i bolesny temat. Trudny tym bardziej, że dotyka śmierci dziecka.
                           Akcja rozgrywa się w szpitalu. Tytułowy bohater, Oskar, to dziesięcioletni chłopiec który umiera na raka. Podczas swojego pobytu w szpitalu zaprzyjaźnia się z Różą, która staje się dla niego kimś wyjątkowym, osobą bliższą niż jego rodzice. Tylko Róża jest z nim naprawdę szczera i tylko ona ma odwagę, by powiedzieć mu o tym, że przeszczep się nie udał. To właśnie ona towarzyszy mu w tych najtrudniejszych dla niego dniach. Dniach przepełnionych strachem, złością, bezradnością i samotnością. Róża, dawna zapaśniczka, jest wolontariuszką w szpitalu, w którym przebywa Oskar. Rodzi się pomiędzy nimi szczególna więź, prawdziwa przyjaźń, niezwykle ważna dla chłopca. Jego rodzice nie potrafią bowiem z nim rozmawiać o chorobie, nie radzą sobie z ciężarem sytuacji, która na nich spadła. Unikają więc odwiedzin syna, pozostawiając chłopca samemu sobie. Oskar ma do nich żal, tym bardziej że z upływem czasu zdaje się być już pogodzony ze swoja sytuacją. Chce jak najlepiej wykorzystać dni, które mu pozostały. Róża poświęca mu mnóstwo czasu, rozmawiają, czasem żartują. Mówi mu też o Bogu. Proponuje chłopcu, by swoje myśli zapisywał w formie listów do Niego. Chłopiec początkowo odrzuca pomysł, z czasem jednak przełamuje się i zaczyna pisać. Listy do Boga są dla niego początkiem przemiany. W trakcie kilku ostatnich dni życia Oskar przeżywa w szpitalu pierwszą miłość do Peggy Blue, dziewczynki cierpiącej na chorobę krwi, która nadaje jej skórze błękitny odcień, doświadcza przyjaźni, dorasta, uczy się przyjmować cierpienie, a także zaczyna rozumieć rodziców i ich strach.
                           Oskar i Pani Róża to przepiękna opowieść, która pokazuje, jak skomplikowane są relacje międzyludzkie oraz jaką wartość ma życie. To bardzo delikatny spektakl, który nie pozostawia obojętnym.
                                                                                                                                                               (www.iteatr.tvp.pl)

             

            Źródło poniższych zdjęć:  www.wbp.lodz.pl. oraz www.iteatr.tvp.pl

          • „Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie”

          •         W 2012 roku Prezydent RP zainicjował akcję Narodowego Czytania. Cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem i służy zachęcaniu do poznania wielkich dzieł literatury polskiej oraz promowaniu czytelnictwa. Nasza szkoła dołączyła do tej akcji w 2016 roku. Inicjatywa ta została zaakceptowana przez Kancelarię Prezydenta RP i wpisana do bazy danych miejsc, które aktywnie uczestniczą w Narodowym Czytaniu.    

                        13 września br. miała miejsce w naszej szkole czwarta edycja tej akcji. Tym razem odbyła się pod hasłem „Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie”. Wzięli w niej udział uczniowie klas I – VIII, Dyrekcja i nauczyciele oraz zaproszeni goście:    

                       Pani Iwona Ratajczyk – reprezentująca Pana Wójta Bronisława Węglewskiego,    

                       Pani Alicja Hans – Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Buczku,    

                       Pan Grzegorz Dębkowski – Przewodniczący Rady Rodziców,    

                       Pani Mariola Małek,   

                       Pani Izabela Grzegorek,    

                       Pani Ewa Pawlicka,    

                       Pani Joanna Misiak,    

                       Pani Anna Kędzierska,    

                       Pani Aneta Marczak.     

                   Na wstępie wszyscy zebrani przypomnieli sobie historię tej akcji, dzięki prezentacji multimedialnej przygotowanej przez panią Ewelinę Gomółkę. Wspólne czytanie rozpoczęła Pani Dyrektor – Agnieszka Badowska, odczytując fragment noweli „Dym” Marii Konopnickiej. Fragmenty pozostałych nowel wygłaszali przedstawiciele rodziców uczniów z klas I – VIII oraz zaproszeni goście. Aby przybliżyć wszystkim treść czytanych utworów, uczniowie ze starszych klas zaprezentowali krótkie streszczenia ich treści.

                       Tłem dla czytanych utworów była piękna oprawa muzyczna przygotowana przez panią Paulinę Makulską, która na zakończenie naszej uroczystości przedstawiła krotką informację o trwającym właśnie Roku Moniuszkowskim oraz wykonała pieśń „Złota rybka” tego kompozytora.    

                   Po uroczystości uczniowie udali się do klas, gdzie na pamiątkę udziału w akcji mieli możliwość opieczętowania zeszytów pamiątkowym stemplem upamiętniającym tegoroczną edycję Narodowego Czytania, ufundowaną przez Kancelarię Prezydenta RP dla oficjalnych organizatorów akcji.

                        Pozostaje tylko wyrazić marzenie, aby czytanie było tak popularne przez cały rok!

            Z.B.

          • List do taty

          •                W czerwcu br. ubiegłoroczni uczniowie kl. IV – V wzięli udział w 5. Edycji Konkursu „List do taty”.    

                        Jego organizatorami są Komisja Rodziny, polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP, senatorowie, którzy zadeklarowali przeprowadzenie konkursu, oraz ich biura senatorskie, Zespół Tato. Net. Fundacji im. Św. Cyryla i Metodego, natomiast partnerem konkursu jest Rzecznik Praw Dziecka.    

                     Głównym celem konkursu jest skierowanie uwagi opinii publicznej na zagadnienia związane z niezastąpioną rolą ojca w życiu dziecka. Przedmiotem konkursu było napisanie pracy na temat kim jest i co dla mnie znaczy mój tata, która mogła mieć formę listu. Aby zainspirować uczniów do napisania ciekawej pracy, na lekcjach języka polskiego zostały przeprowadzone zajęcia na temat roli ojca w rodzinie.    

                          Prace były oceniane wg następujących kryteriów:

                        - samodzielność pracy,

                        - szczerość i autentyczność,

                        - umiejętność pokazania roli ojca w życiu dziecka

                        – uczestnika konkursu oraz w jego rodzinie.    

                         Na początku września spotkała nas bardzo miła niespodzianka. Okazało się, że uczennica obecnej klasy VI – Hanna Michalak – zdobyła zaszczytne II miejsce na etapie okręgowym (spośród ponad 100 uczestników). Została zaproszona do Biura Senatorskiego Senatora Macieja Łuczaka w Pabianicach, gdzie otrzymała pamiątkowy dyplom oraz nagrody rzeczowe.    

                            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!