• Godziny odjazdu autobusu szkolnego

• Godziny odjazdu autobusu szkolnego obowiązujące od 30.01.2023 r.

Poniedziałek – (po 7 godzinie) 14:25

Wtorek – (po 8 godzinie) 15:15

Środa - (po 8 godzinie) 15:15

Czwartek - (po 7 godzinie) 14:25

Piątek - (po 7 godzinie) 14:25

• Mega Misja

• Program Mega Misja w Szkole Podstawowej w Czestkowie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. W ramach odbywanych zajęć i zdobywanych punktów naszym podopiecznym udało się wygrać tablet, który wykorzystujemy do pracy na zajęciach. Program skupia się nie tylko na zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu. Uczymy się też obsługiwać sprzęt multimedialny i poznawać jego możliwości. Ostatnie scenariusze zajęć Mega Misji oparte były na pojęciach związanych z fotografiką i dźwiękiem. Poznaliśmy takie pojęcia jak kadr i perspektywa, robiliśmy zdjęcia i wspólnie je analizowaliśmy. Udało się to dzięki otrzymanemu sprzętowi. Na kolejnych zajęciach nagrywaliśmy dźwięki i uczyliśmy się obsługiwać rejestrator dźwięku. Czekamy na dalsze wyzwania!

• Mega Misja Fundacji Orange

• Świetlica tętni życiem. Dzięki materiałom i pakietom przyborów szkolnych i plastycznych z Programu Mega Misja na zajęciach świetlicy mogliśmy wykonać piękne maski karnawałowe. Było to nie lada wyzwanie. Wykonane prace były staranne i pomysłowe, a uczniowie mieli przy tym masę zabawy.Nowa galeria Mega Misja Fundacji Orange została dodana do albumu fotograficznego

• WIGILIA W ŚWIĄTECZNEJ AURZE

• 22 grudnia odbyły się klasowe Wigilie. Uczniowie łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia. Nie zabrakło oczywiście wspólnego świętowania przy blasku świątecznych świec i suto zastawionych stołach.

• JASEŁKA SZKOLNE

• 13 grudnia odbyły się szkolne Jasełka, w których udział brała duża rzesza uczniów z różnych klas. Na szkolnej scenie debiutowały przedszkolaki, śpiewając świąteczne piosenki i tańcząc do nich. Nie zabrakło również tradycyjnych polskich kolęd w solowym i grupowym wykonaniu uczniów. Uczniowie wykazali również swoje talenty artystyczne akompaniując do wybranych kolęd. Całości sprzyjał wieczorny klimat i blask świątecznych światełek.

• ŚWIĄTECZNE WARSZTATY DLA RODZICÓW

• 12 grudnia 2022r. uczniowie klasy pierwszej wraz z rodzicami brali udział w świątecznych warsztatach zorganizowanych przez wychowawcę klasy- p. Aleksandrę Andryszkiewicz.

Uczestnicy warsztatów z naturalnych i ekologicznych produktów wspólnie wykonywali stroiki, wianki oraz świąteczne lampiony. Dzieci poznawały nowe techniki dekoracji świątecznych oraz używały różnorodnych produktów dekoracyjnych i narzędzi, pod czujnym okiem rodziców.

• Laboratoria Przyszłości Photony

• Nowa galeria Laboratoria Przyszłości Photony została dodana do albumu fotograficznego

W ramach programu Laboratoria Przyszłości, który ma na celu budowanie kompetencji przyszłości w tzw. Kierunków „STEM” W szkole odbywają się zajęcia z interdyscyplinarnym robotem Photon.

Photon rozbudza ciekawość uczniów i ich emocje, angażując się podczas każdych zajęć, pracując z naszymi robotami uczniowie rozwijają swoje umiejętności programistyczne poznając przy tym języki skryptowe.

Aneta Łącz