• Drodzy Rodzice!

We wrześniu nasza szkoła dołączyła do Programu Mega Misja Fundacji Orange. Jest to program dedykowany uczniom uczęszczającym na zajęcia w świetlicy szkolnej. Pod okiem pani Magdy Sobali i Emilii Kołasińskiej uczniowie nabywają niezbędne umiejętności związane z korzystaniem z Internetu i komputera. Zajęcia kładą nacisk na etykietę, czyli na to, jak poruszać się w sieci, jak być bezpiecznym w sieci i czego unikać. Przez ostatni miesiąc dzieci uczyły się o źródłach informacji, jak i gdzie znaleźć rzetelne wiadomości. Rozwijały też umiejętność kategoryzowania i segregowania zdobytych informacji. Na ostatnich zajęciach dzieci dowiedziały się co to nick i awatar oraz co lub kto się za nimi kryje.

Zajęcia Mega Misji pozwalają uczniom rozwijać umiejętności społeczne w sieci, ale przede wszystkim budują poczucie ostrożności i wzmożonej czujności podczas korzystania z Internetu. W wirtualnej rzeczywistości nie wszystko jest oczywiste ;)

Oprócz zdobywanych umiejętności, nasi uczniowie zdobywają też dla naszej szkoły nagrody! Dwa tygodnie temu otrzymaliśmy pierwszą nagrodę za cały miesiąc pracy- zestaw plastyczny.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z naszych zajęć oraz tablicą szkolną, którą możecie Państwo na bieżąco oglądać w szkole.

M. Sobala