• Mistrzostwa Województwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych

• 28 września odbyły się Mistrzostwa Województwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych w Aleksandrowie Łódzkim . Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów Julia Borowiecka ,Lena Miszczak oraz Oliwier Oleszczak. Trasa biegu to 1000m dla dziewcząt i 1500m dla chłopców. Wszyscy zawodnicy ukończyli swoje biegi wykazując się dużym zaangażowaniem i świetną postawą sportową. Gratulacje

• Narodowe Czytanie

• W dniu 25.09. w naszej szkole odbyła się uroczystość Narodowego Czytania. Nasza szkoła dołączyła do grona ponad 6 tysięcy instytucji zgłoszonych przez Kancelarię Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, w których chętni siedli do wspólnej lektury. Tegoroczna lektura porusza tematykę Powstania Styczniowego, którego 160-lecie obchodzone jest właśnie w 2023 roku. Lekturą tą jest Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej. Udział w tym wydarzeniu wzięli zaproszeni goście, nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły. Całe wydarzenie zorganizowane zostało przez polonistki: Panią Monikę Kochanek i Magdalenę Sobalę.

• Tydzień Szczęścia

• W dniach 18-22 września w naszej szkole odbył się Tydzień Szczęścia. Pierwszego dnia uczniowie na odrysowanych dłoniach wypisywali cechy jakie powinien posiadać przyjaciel, kolejnego dnia wykonali piękne klasowe plakaty z zainteresowaniami, mocnymi i słabymi stronami klasy, środa była dniem bez pytania, kartkówek i zadawania prac domowych, w czwartek odbył się festiwal kolorów, podczas którego można było zrobić sobie zdjęcie w kolorowym ubraniu i świetnej fryzurze. Piątek natomiast to dzień marzeń, podczas którego uczniowie wypisywali swoje najskrytsze marzenia :) Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i super zabawę! :)

• Zawody sportowe

• W dniu 21.09.2023r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Nie mogło zabraknąć na nich naszych sportowców ze szkoły, którzy świetnie się spisali. Najlepsze lokaty uzyskali: II miejsce Lena Miszczak, V miejsce Julia Borowiecka, III miejsce Oliwier Oleszczak. Osoby te będą reprezentować Powiat na Mistrzostwach Województwa w Aleksandrowie Łódzkim. Szkołę reprezentowali: Borowiecka Julia, Grzegorek Julia, Miszczak Lena (kl. 4-6 dziewczyny), Głowacki Mateusz, Kraska Dominik, Koziróg Alan (kl. 4-6 chłopcy), Przybylak Maja, Skowronek Patrycja, Szczupak Karina, Szczupak Wiktoria (kl. 7-8 dziewczyny), Aleksander Bednarek, Malinowski Oliwier, Oleszczak Oliwier, Urbaniak Patryk (kl. 7-8 chłopcy).

• "Strzelectwo sportowe plus"

• Młodzież naszej szkoły wzięła udział w projekcje " Strzelectwo sportowe plus" . 20 osobowa grupa uczniów z klasy 8 i 7 odwiedziła strzelnicę Shotboom w Kolumnie i pod opieką wykwalifikowanych instruktorów z klubu strzeleckiego " KRUK"  ukończyła 20 godzinny kurs obejmujący zajęcia teoretyczne oraz praktyczne.
            Pierwsza część dotyczyła m.in. zasad bezpiecznego posługiwania się bronią, zasad działania broni laserowej, pneumatycznej, palnej i amunicji oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. W części praktycznej kursanci poznali techniki strzelania oraz nauczyli się strzelać z broni pneumatycznej i laserowej. W ostatnim dniu zorganizowano zawody klasowe, a zwycięzców uhonorowano medalami.
            Wszystko przebiegało w miłej atmosferze, za co dziękujemy gospodarzom.
          • Konkurs plastyczno-filmowy "Moja bezpieczna droga do szkoły"

• Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łasku ogłaszają drugą edycję konkursu plastyczno-filmowego pod hasłem: „Moja bezpieczna droga do szkoły”. Do udziału zapraszamy uczniów klas 1-3 oraz 4-7 szkół podstawowych z terenu powiatu łaskiego. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Łasku oraz Urząd Gminy w Wodzieradach. Na prace czekamy do 13 października 2023 roku.

Konkurs adresowany jest do dzieci z terenu powiatu łaskiego w dwóch kategoriach wiekowych:

uczniów klas 1-3 szkół podstawowych,uczniów klas 4-7 szkół podstawowych.Temat pracy powinien być związany z promowaniem bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym.

Zadaniem konkursowym jest stworzenie pracy plastycznej/filmu:

uczniowie klas 1-3 - plakat w formacie A3, dotyczącego szeroko rozumianego bezpieczeństwa w ruchu drogowym, technika dowolna,uczniowie klas 4-7 - krótki film instruktażowy ukazujący bezpieczne zachowania w drodze do szkoły.Termin nadsyłania prac: do 13 października 2023 roku.

Należy pamiętać, aby do prac dołączyć odpowiednie formularze zgłoszeniowe. Serdecznie zapraszamy do udziału. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Łasku oraz Urząd Gminy w Wodzieradach.

Szczegóły konkursu w regulaminie umieszczonym poniżej.

regulamin_konkursu_Moja_bezpieczna_droga_do_szkoly_KPP_lask_edycja_2.docx

Prace filmowe można wysyłać bezpośrednio pod ten link TUTAJ

• Fotograf

• Dnia 27 września 2023r. odwiedzi nas firma MAWI, wykona fotografie klasowe, pamiątkowe, użytkowe.

• Obiady

• Prosimy o zapisywanie dzieci, które będą jadły obiady w roku szkolnym 2023/2024 w sekretariacie szkoły.

Obiady w szkole będą od 11 września.