Wydarzenia z naszej szkoły

          • Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

          • Dnia 16 kwietnia 2014 r. w Zespole  Szkoły  Podstawowej i Gimnazjum Publicznego w Buczku odbył się  Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

            Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Paulina Badowska, Dagmara Szczepanek, Jakub Pawlak, Igor Szczepaniak. W ramach części teoretycznej konkursu zawodnicy zmagali się z niełatwymi zadaniami testowymi, następnie odbyła się część praktyczna na sali gimnastycznej. Uczniowie pod czujnym okiem policjantów jeździli na rowerze wykonując trudne manewry. Nasza drużyna była bardzo ambitna i starała się wykonać bezbłędnie wszystkie zadania. Zawodnicy wspierali się nawzajem, udzielali wskazówek, aby nie popełnić błędów.

            Wynik zawodów w duchu zdrowej rywalizacji okazał się dla naszego zespołu pomyślny – zajęliśmy 3 miejsce.  Każdy z zawodników w nagrodę otrzymał cenne upominki, a drużyna zdobyła puchar i dyplom. Dzieci nabrały doświadczenia, które z pewnością zaowocuje jeszcze lepszym wynikiem w przyszłym roku.   

            Opiekun grupy mgr Halina Banach

          • Sukces naszych uczennic

          • We wtorek 29 kwietnia odbył się Turniej Przyrodniczy o tytuł "Przyjaciel lasu" dla uczniów szkół podstawowych powiatu łaskiego organizowanego z okazji 90-lecia Lasów Państwowych. Konkurs zorganizowano w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Sędziejowicach we współpracy z Nadleśnictwem Kolumna.Uczestniczyły w nim reprezentacje z 7 szkół powiatu łaskiego.Konkurs składał się z 3 części - pierwsza to test wiedzy, druga rozpoznawanie gatunków roślin i zwierząt oraz trzecia część - konkurs plastyczny, gdzie uczestnicy prezentowali wczesniej przygotowane prace pt."nie było nas - był las, nie będzie nas -będzie las". Naszą szkołę reprezentowały 2 uczennice - Dagmara Szczepanek uczennica klasy V, która zajęła pierwsze miejsce w konkursie wiedzy i Weronika Bednarek uczennica klasy VI, której praca plastyczna zyskała uznanie komisji konkursowej. Obie dziewczynki otrzymały nagrody - wydawnictwa albumowe, dyplomy i odznaki "Przyjaciel lasu". Gratulujemy! Zdjęcia z konkursu w galerii.

          • Majowe święta

          • Jak co roku rozpoczynamy majowe święta - 1 V  Święto Pracy, 2 V Święto Flagi Rzeczpospolitej Polskiej i 3 V Święto Konstytucji Majowej.Z tej okazji w naszej szkole odbył się okolicznościowy apel poprowadzony przez uczniów klas IV-VI.Wszystkim życzymy miłego świętowania i wypoczynku. Spotykamy się 5 maja w poniedziałek.

              

          • Wojewódzki Bieg Pamięci Jana Pawła II

          • W niedzielę 7 kwietnia prawie pół tysiąca osób wzięło udział w IX edycji Wojewódzkiego Biegu Pamięci Jana Pawła II. Również uczniowie naszej szkoły godnie reprezentowali naszą placówkę. Największy sukces odniósł uczeń klasy III Maksymilian Pyrek, który ukończył bieg na III miejscu w kategorii - chłopcy ze szkół podstawowych klas I-III. Gratulujemy!

                   

          • Koło szachowe

          • W zajęciach, które odbywają się już od kilku lat biorą udział chętni uczniowie z klas II- VI. Dzieci doskonalą swoje umiejętności gry w szachy, poznają nowe strategie gry. Z budżetu szkoły zostały zakupione dwie szachownice turniejowe i pięć zegarów, co wpłynęło w dużym stopniu na uatrakcyjnienie zajęć. W dniu 16 stycznia czworo uczniów wzięło udział w towarzyskim drużynowym turnieju szachowym w Łasku zajmując drugie miejsce. 5 lutego w SP w Okupie odbył się „Powiatowy Turniej Szachowy”, w którym drużyna z naszej szkoły zajęła IV miejsce. W drużynie wystąpili uczniowie klasy VI: Weronika Bednarek, Kacper Krakowski, Paweł Rutkowski i Rafał Szafrański.
             

          • Potyczki Matematyczne

          • W ramach przygotowań uczniów klas  IV – VI do potyczek powiatowych, w dniu 21 lutego odbył się pierwszy etap potyczek szkolnych. Mistrzami matematyki zostali: kl. IV a.- Kinga Bartczak, kl. V- Igor Szczepaniak i kl. VI- Jakub Kusiak.


             

          • JASEŁKA

          • W piątek 20 grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w jasełkach. Relacja filmowa pod tym linkiem:

            http://youtu.be/tOFc9zYB5vM

            Przerwa świąteczna trwa od 23 grudnia do 1 stycznia 2014 roku. Do szkoły przychodzimy 2 stycznia (czwartek).

        • Przygotowania do Świąt
          • Przygotowania do Świąt

          • W piątek 13 grudnia chętni uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach poświęconych dekoracjom świątecznym. Spotkanie prowadziła p. A. Biernacka. Na zajęciach można było wykonać różne świąteczne ozdoby z różnorodnych materiałów. Prace te można podziwiać na dzisiejszej wywiadówce. Dla wszystkich filmowa migawka wykonana przez Weronikę Bednarek z klasy VI.Nasze_prace.wmv

             

          • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

          • W piątek uczciliśmy w naszej szkole Święto Niepodległości. Uczniowie klasy IV,V i VI wspólnie z panem W. Czechem przygotowali program artystyczny.

            Więcej zdjęć w Albumie.

          • "ŚNIADANIE DAJE MOC"

          • W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego pod nazwą „Śniadanie daje moc”. Celem programu jest zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.

                        8 listopada, w Dniu Śniadanie Daje Moc, uczniowie wraz z wychowawcami zorganizowali wspólne śniadanie. W akcję zaangażowali się również rodzice uczniów, wyrażając aprobatę oraz uznanie dla takich działań. Zaopatrzyli dzieci w zdrowe artykuły spożywcze. Uczniowie z entuzjazmem uczestniczyli w podjętej akcji, przygotowując wspólnie posiłek oraz nakrywając do stołu.

                        Wspólne zorganizowane śniadanie stworzyło wychowawcom możliwość rozmowy z uczniami na temat znaczenia zdrowego odżywiania się oraz w ogóle spożywania najważniejszego posiłku dnia, jakim jest śniadanie. Uczniowie wymieniali się uwagami na temat, jak wygląda  śniadanie w ich własnych domach.

                        Akcja dała uczniom wspaniałą zabawę propagującą zdrowe nawyki żywieniowe, a także dała szansę na integrację grupy. Stwierdzili , że samodzielnie przygotowane śniadanie smakuje „najsmaczniej” i wyrazili chęć powtórzenia takich działań.

            Aby zobaczyć, jak wyglądało wspólne śniadanie zapraszamy do galerii.

          • Sprzątanie Świata

          • W piątek 11 października pogoda nareszcie pozwoliła nam uczestniczyć w sprzątaniu najbliższej okolicy szkoły i drogi wzdłuż Czestkowa B i F. Jak potrzebna jest ta akcja świadczy fakt, że jak co roku zebraliśmy kilkanaście worków różnych śmieci. Mamy nadzieję, że za rok o tej porze nie będzie tylu śmieci, bo ich miejsce jest w koszach, a nie w rowach.

          • Ważny komunikat

          • 14 października zajęcia odbywają się normalnie. 21 października zajęcia w szkole są odwołane, gdyż w tym dniu nastapi otwarcie kompleksu przedszkolnego połączone z Dniem Edukacji Narodowej.

      • Nagłówek

      • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

        Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.