Dnia 16 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Publicznego w Buczku odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Paulina Badowska, Dagmara Szczepanek, Jakub Pawlak, Igor Szczepaniak. W ramach części teoretycznej konkursu zawodnicy zmagali się z niełatwymi zadaniami testowymi, następnie odbyła się część praktyczna na sali gimnastycznej. Uczniowie pod czujnym okiem policjantów jeździli na rowerze wykonując trudne manewry. Nasza drużyna była bardzo ambitna i starała się wykonać bezbłędnie wszystkie zadania. Zawodnicy wspierali się nawzajem, udzielali wskazówek, aby nie popełnić błędów.
Wynik zawodów w duchu zdrowej rywalizacji okazał się dla naszego zespołu pomyślny – zajęliśmy 3 miejsce. Każdy z zawodników w nagrodę otrzymał cenne upominki, a drużyna zdobyła puchar i dyplom. Dzieci nabrały doświadczenia, które z pewnością zaowocuje jeszcze lepszym wynikiem w przyszłym roku.
Opiekun grupy mgr Halina Banach
