20 października w ramach tygodnia bezpieczeństwa odwiedzili naszą szkołę strażacy z Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Łasku. Na spotkaniu z uczniami klas 0-III mówili o zagrożeniach i niebezpieczeństwach wynikających z różnych sytuacji życiowych, w których mogą także znaleźć się dzieci.
Uczniowie popisali się dużą wiedzą na temat zasad reagowania w takich sytuacjach. Znali numery alarmowe oraz wiedzieli, jakich informacji należy udzielić przez telefon dyżurnemu strażakowi. Strażacy mówili też o specyfice swojego zawodu, gdyż wielu chłopców zadeklarowało chęć wykonywania go w przyszłości. Na koniec wszyscy poszli oglądać wóz strażacki, a strażacy szczegółowo omówili jego wyposażenie.
21 paźdzniernika również w ramach tygodnia bezpieczeństwa uczniów naszej szkoły odwiedziły policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Łasku. Na spotkaniu z uczniami panie policjantki rozmawiały o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat ruchu drogowego, bardzo chętnie odpowiadali na pytania, przekazując kolegą i koleżanką cenne rady. Wszystkim uczniom spotkania te zapadły głęboko w pamięci.
