Informujemy, iż dnia 29.01.2019 (tj. wtorek) o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie rodziców z wychowawcami klas poprzedzone zebraniem ogólnym.
Zapraszamy :)
Informujemy, iż dnia 29.01.2019 (tj. wtorek) o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie rodziców z wychowawcami klas poprzedzone zebraniem ogólnym.
Zapraszamy :)
W dniu 23 stycznia w grupie przedszkolnej odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu dzieci pamiętały o nich i wspólnie ze swoją panią przygotowały przedstawienie. Na wstępie wychowawczyni przywitała licznie zebranych gości oraz złożyła im piękne życzenia. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość oraz skupienie. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, a następnie wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty dla swoich ukochanych Babć i Dziadków. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Następnie dzieci wraz z Babciami oraz Dziadkami zostali zaproszeni na przygotowany z tej okazji słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!
Okres świąt Bożego Narodzenia to najpiękniejszy czas, wypełniony spotkaniami w gronie najbliższych, wzajemną życzliwością, radością i nadzieją…
Mijający tydzień obfitował w Szkole Podstawowej w Czestkowie w wydarzenia wprowadzające wszystkich w magiczny klimat bożonarodzeniowy. Niewątpliwie najważniejszym z nich były Jasełka ,które odbyły się 18 grudnia br. O godzinie 17.00. Przybyli na nie wspaniali goście: Wicestarosta Łaski - Pani Teresa Wesołowska, Wójt Gminy Buczek - Pan Bronisław Węglewski, Przewodniczący Rady Rodziców - Pan Grzegorz Dębkowski, przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych z Brodni i Czestkowa, członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych ze Zelowa, uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego z Łasku z opiekunem - Panią Eweliną Słomczyńską oraz rodzice i dziadkowie uczniów.
Wszyscy zebrali się w pięknie udekorowanej sali, której głównym punktem była stajenka oraz zagroda z żywymi owieczkami (chętnie oblegana przez najmłodszych uczestników uroczystości).
W Jasełkach wystąpili uczniowie klasy piątej, którzy wcielili się w role Maryi, Józefa, pasterzy aniołów, trzech króli oraz członków współczesnej rodziny. Uroku inscenizacji dodały kolędy w wykonaniu chóru szkolnego, które napełniły wszystkich świąteczną radością oraz sprawiły, że wszyscy poczuli magię zbliżających się świąt. Wykonawcy w retrospekcji przedstawienia przenieśli widownię z "Betlejem do współczesności". Dodatkową atrakcją były układy taneczne w wykonaniu przedszkolaków z klasy „0” oraz uczniów klasy III i IV.
Po występach pani dyrektor Agnieszka Badowska oraz przybyli goście złożyli wszystkim serdeczne życzenia „Zdrowych i wesołych świąt…”.
W dniu 12 grudnia w klasie „0” odbyły się zajęcia otwarte – „Warsztaty plastyczne z rodzicami”. Tematem zajęć była „Bożonarodzeniowa szopka”, na których dzieci wraz z opiekunami malowały farbami gipsową szopkę. Efekty twórczej pracy i zaangażowania dzieci oraz dorosłych można zobaczyć w galerii.
W dniu 6 grudnia w naszej klasie pojawił się długo oczekiwany gość – „Prawdziwy św. Mikołaj”. Najpierw było słychać dzwoneczki i pojawił się on – „Św. Mikołaj”!. Wszystkie dzieci powitały go głośnymi oklaskami. Gość z „Dalekiej Północy” wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków. Obdarował je wspaniałymi prezentami i obiecał, że powróci do nas za rok.
29 października 2018 roku w Szkole Podstawowej w Okupie odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Literacki „Ludzie listy piszą”. Naszą szkołę reprezentowały w nim cztery uczennice:
Adrianna Kowol i Hanna Michalak z klasy V- poziom I
Anita Baczyńska i Dominika Groblewska z klasy VII- poziom II.
Głównym celem konkursu było kształcenie umiejętności pisania listów w formie tradycyjnej (zwrócenie uwagi na zanikającą formę komunikacji). Tematy tegorocznego konkursu dotyczyły 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zadanie konkursowe dla uczniów z pierwszego poziomu polegało na napisaniu listu do cudzoziemca, który chciałby poznać nasz kraj. Zadanie konkursowe dla uczniów z drugiego poziomu polegało na napisaniu listu do wybranej postaci historycznej, dla której los Ojczyzny był bardzo ważny.
14 grudnia br. w Łaskim Domu Kultury odbył się uroczysty finał konkursu. Okazało się, że nasza uczennica z klasy VII- Dominika Groblewska- została finalistką konkursu, otrzymując wyróżnienie oraz wspaniałe nagrody rzeczowe. Brawo, Dominiko!
Serdecznie dziękujemy organizatorom konkursu za zaproszenie.
Z.B.
W dniu 3 października dzieci z klas „0”, II i III wybrały się na spektakl „Złota rybka” do Teatru Arlekin
w Łodzi.
Po spektaklu dzieci uczestniczyły w warsztatach z sizalu, na których wykonywały własnoręcznie laleczki, które mogły zabrać ze sobą do domu.
13.12.2018r. uczniowie klas IV-VIII udali się na wycieczkę do Łodzi, której głównym punktem programu była wizyta w Manufakturze Czekolady. Młodzież już na początku została poczęstowana pyszną rozgrzewającą czekoladą, a następnie miała okazję wysłuchać krótkiego wykładu nt. produkcji tego smakołyku. I wreszcie przyszedł czas na stworzenie własnej świątecznej słodkości- uczniowie mając do wyboru całą gamę dodatków- maliny, truskawki ananasy, orzechy, migdały, porzeczki, a nawet popcorn mogli udekorować swoją czekoladową choinkę, którą później pięknie opakowawszy zabrali do domu. Kolejnym miejscem na naszej trasie wycieczki było lotnisko Lublinek, gdzie po kontroli lotniskowej udaliśmy się lotniskowym autobusem, aby obejrzeć lądowanie samolotu i poznać specyfikę pracy służb lotniskowych (Lotniskowa Straż Pożarna). Pogoda nas nie rozpieszczała, ale przemiła obsługa sprawiła, że z pewnością będziemy śledzić oferty łódzkiego portu.
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie
serdecznie zapraszają na Jasełka Bożonarodzeniowe,
które odbędą się w dniu 18 grudnia o godz. 17.00 w sali gimnastycznej.
18 grudnia 2018 r. (wtorek) o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów klas 0-VIII poprzedzone "JASEŁKAMI" w wykonaniu uczniów naszej szkoły.
Serdecznie zapraszamy :)
9 listopada o godz. 10.30 w pięknie udekorowanej sali odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ta jakże podniosła i wyjątkowa chwila była okazją do oddania czci bohaterom za ich męstwo, ofiarność i miłość do ojczyzny.
Uroczystość uświetnili swoją obecnością znamienici goście: poczty sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych z Brodni i Czestkowa, Sekretarz Gminy- pani Zenona Romankiewicz, emerytowani nauczyciele z gminy Buczek, przedstawiciele Rady Rodziców oraz członkowie rodzin naszych uczniów.
Gości powitała pani dyrektor- Agnieszka Badowska, która również opowiedziała wszystkim zebranym o bohaterskim życiu swojego pradziadka, który miał okazję walczyć u boku Józefa Piłsudskiego i spoczął na warszawskich Powązkach.
Dokładnie o godzinie 11.11, w ramach akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Rekord dla Niepodległej”, wszyscy zebrani z dumą odśpiewali cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.
W podniosły nastrój wprowadzili nas również uczniowie klasy IV, którzy w pięknych biało-czerwonych strojach odtańczyli dumnie poloneza. Następnie nasi najmłodsi patrioci- przedszkolaki z klasy „0”- uczcili ten wyjątkowy dla całego kraju dzień, wykonując piosenkę o ojczyźnie i eksponując nasze barwy narodowe. Wszyscy uczestnicy tej podniosłej chwili mieli również możliwość wysłuchania montażu słowno- muzycznego w wykonaniu uczniów klasy VII oraz chóru szkolnego. Recytowano wiersze, śpiewano piosenki i pieśni patriotyczne, opowiadano o trudnej i skomplikowanej historii Polski, o odzyskaniu niepodległości w roku 1918 i o tym, czym ona jest dziś dla Polaków XXI wieku.
Na koniec części artystycznej została odczytana jakże wzruszająca historia życia pana Antoniego Borowieckiego, byłego mieszkańca Czestkowa- uczestnika walk o niepodległość w latach 1918- 1920, która została przygotowana przez członków jego rodziny. Uczniowie mieli również okazję obejrzenia medalu za wolę walki o niepodległość, którym został pan Borowiecki odznaczony.
Ostatnim punktem obchodów było zasadzenie przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego oraz leśniczego- pana Sławomira Walczaka dębu upamiętniającego tę wspaniałą rocznicę. Przybyli goście, nauczyciele i cała społeczność uczniowska złożyli podpisy na pamiątkowym dyplomie, który zostanie zakopany w kapsule czasu na pamiątkę tegorocznych obchodów.
Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości była również okazją do refleksji nad przyszłością naszego kraju i mieszkającego w nim narodu. Bo przecież ojczyzna to nie tylko powód do dumy, ale również wielki obowiązek, aby mówić młodemu pokoleniu o rzeczach trudnych: patriotyzmie, polskości, bohaterach narodowych, walce w obronie Ojczyzny.
Z.B.
Dn. 30. 11 obchodzone były w naszej szkole tzw. " Andrzejki". Uczniowie klas IV- VIII przygotowali stoiska z wróżbami ukrytymi np. w balonach, ciasteczkach i babeczkach. Popularnością cieszyło się także przelewanie wosku oraz nakłuwanie serca z imionami przyszłych partnerów. Oj działo się działo... Wszystkim życzę, aby dobre przepowiednie się spełniły. Opiekun samorządu Ewelina Piotrowicz
W dniu 21 listopada klasa VII i VIII uczestniczyły w wycieczce „Szlakiem niepodległości w regionie”. Na zaproszenie Pani Dyrektor i Kadetów z Zespołu Szkół Mundurowo-Technicznych w Ostrowie uczestnicy mogli zobaczyć i usłyszeć informację o dworze rodziny Szweycerów, ostatnich właścicieli Łasku i Ostrowa, zobaczyć pozostałości po parku w stylu angielskim przynależącym do dworu oraz znajdująca się na tym terenie szkołę ponadgimnazjalną o profilu wojskowym.
Już sam fakt obcowania z historią dodawał atrakcyjności wycieczce. W jednej z alejek parku ukazał się zwiedzającym czołg T-55, którego wszyscy mogli dotknąć i usłyszeć o jego parametrach technicznych. Na co dzień wszyscy możemy podziwiać latające po niebie samoloty F-16 z pobliskiej bazy lotniczej, a tutaj przedstawiciel wojsk lądowych w całej swojej krasie. Po skończonej prelekcji wszyscy przemaszerowaliśmy wzdłuż „Alei dębów katyńskich”, gdzie z 10-ciu marmurowych tablic przemawiały do nas stopnie wojskowe i nazwiska uczestników wojny obronnej 1939 r. z naszego regionu, okrutnie zamordowanych przez NKWD w Katyniu”. Po szkole oprowadzali nas kadeci, demonstrując nam wyposażenie wojskowe jakie otrzymała szkoła w tzw. „Pilotażu”, opowiadając o jego przeznaczeniu i odpowiadając na pytania uczestników wycieczki. Każdy mógł choć na chwilę zostać żołnierzem. Szczególne wrażenie zrobiła na wszystkich „Izba tradycji”, w której zgromadzono różne ciekawe eksponaty z czasów II wojny światowej. Była tam również wystawa poświęcona rodzinie Szweycerów. Na sali gimnastycznej można było zobaczyć symulowaną walkę w tzw. „Full kontakcie”, którą zaprezentowało dwóch kadetów. Na zakończenie wycieczki na „Sali audiowizualnej” wszyscy obejrzeli „Quest” filmowy dotyczący dworu Szweycerów. Wspólne zdjęcie zakończyło niezwykle udaną wycieczkę do Ostrowa. Być może ktoś z uczestników wycieczki tam wróci, by zostać kadetem klasy mundurowej.
Dnia 26.11.2018 przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem p. Eweliny Piotrowicz przygotowali dla swoich młodszych kolegów i koleżanek zajęcia z okazji Światowego Dnia Misia. Uczniowie klas 0-III wykonali plakaty ulubionej maskotki, rozwiązywali zagadki, układali puzzle, uczyli się wierszy o bohaterze dnia oraz zagrali w kalambury. Zajęcia przebiegły w miłej atmosferze. Dziękuję młodzieży za zaangażowanie, wychowawcom za pomoc i uczniom klas młodszym za uwagę i aktywny udział.
W czwartek 15.11.2018 chętni uczniowie wzięli udział w niesamowitej lekcji przyrody. Podczas zajęć zaprezentowano uczniom jastrzębia, sokoła oraz dwie sowy. Uczniowie wysłuchali ciekawostek na temat ich życia, sposobu poruszania się, polowania i cech charakterystycznych danego gatunku. Dzięki obecności ptaków na wyciągnięcie ręki mogli zauważyć ich najdrobniejsze szczegóły w wyglądzie.
16 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Z tej okazji uczniowie klasy VI pod kierunkiem pani Eweliny Piotrowicz i pani Karoliny Pawlak przygotowali akademię. Wszyscy mięli okazję dowiedzieć się, co to jest tolerancja, jak ważny jest szacunek wobec do drugiego człowieka.
Uczniowie klas 1-3 obejrzeli film pod tytułem „Urodziny u Maćka, czyli krótka historia o tolerancji”, natomiast uczniowie klas starszych film pt.: ”Nick Vujicic do uczniów o nękaniu w szkole”. W ten sposób zwrócono uwagę uczniów na problem tolerancji na całym świecie.
Uczniowie wykonali prace plastyczne, które można było oglądać na wystawie w świetlicy szkolnej. Wyróżnione prace zostały nagrodzone oceną celującą z plastyki.
Dzień Tolerancji zgodnie z założeniami UNESCO jest to czas refleksji nad naszymi postawami wobec innych. Tolerancja to jedna z podstawowych cech społeczeństw demokratycznych. Po łacinie oznacza zrozumienie dla odmienności czy poszanowanie cudzych poglądów, nawet wtedy, kiedy są sprzeczne z naszymi. Konferencja Generalna UNESCO na swojej 28 sesji w 1995 roku przyjęła Deklarację Zasad Tolerancji. Według jej zapisów tolerancja to:
8 listopada 2018r. uczniowie klas IV-VI naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Łodzi.
Głównym celem było uczestnictwo w warsztatach w Teatrze Dom na temat ekranizacji i adaptacji powieści. Następnie wszyscy obejrzeli film pt: „Ania z Zielonego Wzgórza”.
Dodatkowo dzieci zwiedziły Muzeum Geologiczne w Łodzi. Obejrzały wystawy stałe pt: "Świat minerałów", "Kamień budowlany i ozdobny w architekturze", "Przyroda Łodzi i Regionu Łódzkiego", "Kryształy w przyrodzie i technice". Największym zainteresowaniem cieszyły się okazy rubinu podświetlane ultrafioletem, sztuczny diament wyhodowany przez studentów Politechniki Łódzkiej, potężne kości wieloryba znalezione w okolicach Łodzi. Uczniowie uczestniczyli także w prelekcji na temat powstawania minerałów, dowiedzieli się, jakie rodzaje kryształów tworzą się w przyrodzie. Mogli dotykać wielu interesujących skał, jak np. kryształy gipsu, które były elastyczne, pumeks powstały w wyniku zastygania magmy na powierzchni Ziemi, metoryty.
W dniu 8 listopada klasa III uczestniczyła w realizacji zadań programu Śniadanie daje moc! Głównym celem programu jest wyrabianie nawyków zdrowego odżywiania oraz świadomość uczniów na temat roli pierwszego posiłku. Tym razem dzieci wykonały sałatki i surówki warzywne. Do pracy przystąpiły z wielkim zaangażowaniem. Na stołach pięknie wyglądały kolorowe sałatki i surówki, które szybko znikały z talerza.
25 października 2018 roku odbyła się w naszej szkole bardzo ważna uroczystość – ślubowanie I klasy i pasowanie na ucznia.
Miała ona charakter turnieju wiedzy i umiejętności, którymi popisywały się dzieci przed rodzicami, kolegami i koleżankami z II i III klasy, przed Panią dyrektor Agnieszką Badowską i Panem wójtem Gminy Buczek Bronisławem Węglewskim, który mimo wielu obowiązków w nowej kadencji zaszczycił uroczystość swoją obecnością.
Dzieci zaprezentowały następujące umiejętności: recytację, śpiew, grę na instrumentach, rysowanie, liczenie, rozpoznawanie przedmiotów zmysłem dotyk, rozwiązywanie zagadek, oraz wiedzę o obowiązkach dyżurnego i właściwym zachowaniu w szkole. Po pozytywnym werdykcie publiczności o zaliczeniu wyżej wymienionych umiejętności i wiedzy dzieci złożyły ślubowanie, a potem Pani dyrektor dokonała aktu oficjalnego pasowania ich na uczniów Szkoły Podstawowej w Czestkowie. Następnie dzieci obdarowane zostały pamiątkowymi upominkami od wychowawczyń, rodziców, uczniów klasy II i Pana wójta.
Na koniec przepięknie odtańczonym polonezem nowo mianowani uczniowie zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wychowawczynie mają nadzieję, że ten dzień długo zapadnie w pamięci dzieci i gości.
W środę 24 października odbył się apel z okazji zbliżającej się uroczystości Wszystkich Świętych i 40 Rocznicy Pontyfikatu Jana Pawła II. Dzieci przedstawiły krótką historię tradycji Świąt Wszystkich Świętych oraz wydarzenia związane z wyborem Świętego Jana Pawła II.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Powered by aSc EduPage