Wydarzenia z naszej szkoły

          • Świat #MIKROKONTROLERÓW

          •  

            W ramach nowego projektu rządowego #LaboratoriaPrzyszłości nasza szkoła zapewnia uczniom miejsce do rozwoju umiejętności z zakresu kompetencji STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

            W ramach zajęć, uczniowie mają możliwość, przy pomocy płytek Arduino UNO, poznawać świat elektroniki i programowania.

            Dzięki temu modułowi budujemy ciekawe, programowalne urządzenia elektroniczne. Poznajemy podstawy programowania i tworzenia ciekawych projektów elektronicznych. Zajęcia pozytywnie wpływają na umiejętności ważne dla przyszłego inżyniera: logiczne myślenie, tworzenie konkretnych schematów i umiejętność wykonywania pracy precyzyjnej. Nauka praktyczna jest zdecydowanie bardziej przystępna i szybciej przyswajalna.

            Aneta Łącz

          • Wystawa ozdób wielkanocnych

          • Wystawa ozdób wielkanocnychWystawa stroików i ozdób wielkanocnych wykonana przez uczniów na zajęciach plastyczno- technicznych. Podczas tworzenia uczniowie wykorzystywali narzędzia z projektu #Laboratoriaprzyszłości. Jednocześnie rozwijali swoje pasje doskonaląc umiejętności manualne.

          • Tydzien Zdrowia w oddziale przedszkolnym

          • Przez ostatni tydzień przedszkolaki z naszej szkoły dowiadywały się jak dbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Czas ten był doskonałą okazją,by wpoić dzieciom zdrowe nawyki. Każdego dnia uczniowie dowiadywali się czegoś nowego na temat. Poprzez zabawę dzieci poznały zasady zdrowego odżywiania, dowiedziały się co to jest Piramida Zdrowego Żywienia oraz co dają nam witaminy.Przypominały również sobie zasady higieny oraz prawidłowego mycia zębów. Największą atrakcją były zajęcia z niezastąpioną Panią Justyną Miszczak,która uświadomiła dzieciom,że ruch i sport to samo zdrowie. Zobaczcie sami jak dobrze się bawiliśmy:)

          • Rok Wisławy Szymborskiej

          • Rok 2023 został ogłoszony Rokiem Wisławy Szymborskiej. Z tej okazji Szkoła Podstawowa w Czestkowie dołączyła do Ogólnopolskiego Projektu „Mistrzyni Szymborska”. W ramach tej inicjatywy w naszej szkole odbył się „Poranek z poezją” w dniu 08.03.2023 r., podczas którego nasi uczniowie recytowali wiersze polskiej noblistki oraz śpiewali jej poezję. Pod okiem polonistek z naszej szkoły powstała gazetka edukacyjna na temat poezji Wisławy Szymborskiej.

            Nie jest to koniec wydarzeń związanych z tym projektem. Program trwa do końca roku szkolnego. Kolejne inicjatywy i wydarzenia będą obejmować pracę na lekcjach plastyki oraz zajęciach świetlicy szkolnej.

            Magdalena Sobala 

          • Tydzień Języka Ojczystego

          • W nawiązaniu do Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego na przełomie lutego i marca w naszej szkole odbył się Tydzień Języka Ojczystego.

            Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego, które zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Świętowanie takiego dnia ma – według założenia – pomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ma również podkreślić mnogość języków świata oraz zwrócić uwagę na języki zagrożone i te, które powoli giną.

            Z tej okazji uczniowie z nauczycielkami języka polskiego – p. Moniką Kochanek i p. Magdaleną Sobalą przygotowali gazetkę informacyjną nt. naszego języka ojczystego. Podczas przerw odbył się quiz dotyczący lektur szkolnych i ich autorów. Nasi uczniowie z klas 4-7 zmierzyli się również z dyktandem online z użyciem platformy Quizizz. Wszyscy wykazali się dużą wiedzą i znajomością zasad pisowni ortograficznej. Mistrzem ortografii w naszej szkole okazała się Julia Frankiewicz (uczennica klasy 4), miejsce II zajęła Wiktoria Dana (kl. 6), miejsce III zajęli: Ewa Pacholczyk (kl.4), Lena Dębkowska (kl. 5) oraz Oliwier Malinowski (kl.6). W obchody Tygodnia Języka Ojczystego włączyli się wszyscy wychowawcy, którzy ze swoimi uczniami przygotowali plakaty i projekty dotyczące wiedzy oraz ciekawostek nt. języka polskiego. W ramach tego święto ogłoszony został również konkurs pt. „ JĘZYK POLSKI CHOĆ JEST TRUDNY, DZIĘKI TEMU NIE JEST NUDNY!” .

            Magdalena Sobala

          • Gazetka świetlicy szkolnej.

          • W świetlicy szkolnej powiało wiosną. Pod czujnym okiem pani Magdy uczniowie przez cały miesiąc poznają jedno wybrane zwierzątko. W marcu jest to biedronka. W nawiązaniu do zwierzątka miesiąca powstała gazetka informacyjna, dzięki której wszyscy uczniowie naszej szkoły mogą korzystać z wiedzy, która przekazywana jest na zajęciach świetlicy. Zapraszamy wszystkich do lektury!

            Magdalena Sobala

          • Matematyka na świetlicy

          • Na zajęciach świetlicy z panią Magdą Sobalą nikt się nie nudzi. Niedawno nasi najmłodsi podopieczni poznali podstawowe jednostkami miar. Uczniowie dowiedzieli się, co to milimetr, centymetr i metr. Wspólnie bawiliśmy się w krawca i mierzyliśmy długość nogawek oraz rękawów. Dowiedzieliśmy się, jak długą mamy stopę i porównaliśmy nasze wyniki. Na koniec dzieci w grupach budowały węże o określonej długości z użyciem słomek konstrukcyjnych. Towarzyszyła nam świetna zabawa i ogrom wiedzy. 

            Magdalena Sobala