Wydarzenia z naszej szkoły

          • Kasztanobranie dla Krzysia

          • Krzyś Smarzych to jeden z czworaczków z Górek Grabińskich w gminie Widawa. Chłopiec urodził się ze skrajnie niską masą ciała. Choruje na dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe. Ma 11 lat. Uczy się siadać i mówić pojedyncze słowa. Rodzice Krzysia proszą o wsparcie. Chłopiec wymaga kosztownego leczenia i rehabilitacji, a My możemy mu pomóc.

            Wymagania dotyczące kasztanów: nieuszkodzone, wolne od pleśni, czyste, bez łupin.

            Akcja trwa od 08.10 do 30.10.2025r.

            Kasztany proszę przynosić do p. Eweliny Gomółki lub wsypywać do kartonu, który będzie się znajdował na stołówce

            Każdy kasztan to mały gest dobra!

            W ten sposób wspólnie możemy wesprzeć Krzysia.

            Liczy się każda garść – pokażmy, jak wielką moc ma szkolna społeczność, kiedy działa razem!

          • Dzień ziemniaka

          • W piątek, 3 października 2025 r., obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Ziemniaka”. Pani Dyrektor Aleksandra Badziak serdecznie powitała wszystkich zebranych i zaprosiła do wspólnej degustacji oraz zabawy. Od samego rana uczniowie wraz z wychowawcami przygotowywali smakowite potrawy z ziemniaka – wśród nich znalazły się sałatki, pizzerinki ziemniaczane, zupa ziemniaczana, koreczki oraz zapiekane ziemniaczki, którymi każdy mógł się częstować i delektować ziemniakiem w najróżniejszych odsłonach.

            Nie zabrakło również słodkości – pyszne ciasta i inne wypieki przygotowane przez rodziców z wszystkich klas cieszyły się ogromnym powodzeniem. Uczestnicy imprezy mogli także usiąść przy ognisku i skosztować aromatycznej kiełbaski oraz ziemniaka prosto z ruszta.

            Cały dzień umilała muzyka oraz liczne atrakcje: stemple, malowanie twarzy, tatuaże, szukanie ziemniaka, a także zawody sportowe – skoki w workach, przeciąganie liny, mecze piłki nożnej i siatkówki. Każda klasa zaprezentowała także wiersze o tematyce ziemniaka. Uczniowie mieli okazję rozładować swoją energię, skacząc i bawiąc się na kolorowym dmuchańcu udostępnionym przez OSP Czestków.

            Dodatkową kulinarną niespodzianką były przysmaki od Kgw Czestków – zakręcony ziemniak, chrupiące frytki oraz tradycyjne placki ziemniaczane. Przyjechała do Nas także wspaniała grupa motocyklistów Wild Hogs Gang from Grabia, dzieci były zachwycone obecnością takich pojazdów.

            Jesień to czas, kiedy infekcje wirusowe i bakteryjne mają idealne warunki do rozprzestrzeniania się. Edukacja poprzez zabawę to doskonały sposób na zwiększenie świadomości zdrowotnej – szczególnie wśród dzieci. Dlatego odwiedziła nas Pani z Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łasku, która przygotowała różnorodne quizy i krzyżówki, dzięki którym uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat profilaktyki i higieny. Wszyscy chętni mogli także zmierzyć ciśnienie.

            Z okazji przypadającego na 26 września Dnia Języków Obcych, pani Ewelina Piotrowicz zorganizowała konkurs pt. „Znane zabytki i symbole krajów anglo- i niemieckojęzycznych w 3D”. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się właśnie tego dnia, a efekty pracy uczniów zachwyciły wszystkich obecnych.

            Trzeba przyznać, że uczestnicy wykazali się ogromną kreatywnością, pomysłowością oraz zdolnościami manualnymi. Powstały imponujące modele przedstawiające m.in. . Big Ben, Bramę Brandenburską – każdy projekt był wyjątkowy i dopracowany w najmniejszych szczegółach.

            Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę, a ich zaangażowanie zostało docenione gromkimi brawami. Konkurs nie tylko rozbudził wyobraźnię, ale także przybliżył kulturę krajów anglo- i niemieckojęzycznych w atrakcyjny, twórczy sposób.

            Dziękujemy z całego serca rodzicom za aktywne uczestnictwo, pomoc w organizacji oraz przygotowanie pysznych słodkości – Wasze zaangażowanie było nieocenione!

          • Narodowe Czytanie

          • 25 września nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowe Czytanie pod Patronatem Prezydenta RP. Tegoroczną lekturą były poezje Jana Kochanowskiego – dzieła nieprzemijające, pełne mądrości i piękna języka.

            Nasi uczniowie z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowali wybrane utwory mistrza z Czarnolasu, wprowadzając publiczność w wyjątkowy, poetycki nastrój.

            Uroczystość swoją obecnością uświetnili: p. Elżbieta Dawicka, p. Justyna Lis oraz p.Grzegorz Dębkowski.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w tym corocznym święcie literatury narodowej!

          • Dzień przedszkolaka

          • 19 września w oddziale przedszkolnym odbył się Dzień Przedszkolaka. Dzieci brały udział w zabawach i quizach edukacyjnych,po których otrzymały odznakę Dzielnego Przedszkolaka,dyplom i balona:) Oczywiście nie zabrakło słodkiego poczęstunku.

            Brawo zerówkowicze!!!

            Andryszkiewicz

          • Akcja Sprzątanie Świata :)

          • W trzecim tygodniu września nasza szkoła wzięła udział w akcji ,,Sprzątanie świata”. Uczniowie klas I-VIII ochoczo porządkowali teren wokół naszej szkoły. Celem akcji było kształtowanie postaw proekologicznych, uwrażliwienie uczniów na problem zaśmiecania środowiska oraz pokazanie, że każdy może przyczynić się do dbania o czystość swojego otoczenia. Akcja zakończyła się wspólnym podsumowaniem i krótką pogadanką na temat segregacji odpadów.

          • Szkoły Pełne Talentów 4- czas start!

          • Z wielką radością informujemy, że nasza szkoła kolejny raz dołączyła do akcji Lidla

            ,, Szkoły Pełne Talentów”. Dzięki niej mamy możliwość zbierania Talenciaków, które następnie możemy wymienić na atrakcyjne nagrody dla naszej szkoły. Talenciaki będą wydawane w okresie trwania akcji we wszystkich sklepach stacjonarnych Lidl - za każde wydane 50 zł na zakupy zawierające minimum jeden owoc lub warzywo. Kupony można aktywować poprzez platformę dostępna na stronie Lidl.pl/szkoly lub przekazać do specjalnych pudełek znajdujących się w szkole.

          • Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2025/2026

          • 1 września to nie tylko początek roku szkolnego.

            To początek nowej historii – historii każdego dziecka.

            Jutro będą apele, sztandary, białe bluzki i uśmiechy.

            Ale... za każdym uśmiechem i spojrzeniem może kryć się coś więcej:

            - Lęk: „Czy ktoś usiądzie obok mnie?”

            - Presja: „Muszę być najlepszy, bo inaczej nie zauważą.”

            - Nadzieja: „Może mnie polubią…”

            - Samotność: „Czy ja tu pasuję?”...

            Bo dzieci niosą na swoich barkach emocje, których my – dorośli – często nie widzimy.

            A to, co usłyszą w tych pierwszych dniach, zostanie z nimi na długo.

            Dlatego w nowym roku szkolnym nie życzę dzieciom samych piątek ani czerwonych pasków.

            Życzę im tego, co naprawdę zostaje w sercu:

            słów: „Cieszę się, że jesteś”

            gestów, które szepczą: „Jesteś ważny”

            ludzi, którzy zamiast oceniać – potrafią usłyszeć.

            Niech ten rok szkolny będzie mniej o ocenach, a bardziej o odwadze bycia sobą.

            Mniej o rywalizacji, a bardziej o relacji.

            Mniej o testach, a bardziej o człowieku!

            BO!

            Każde dziecko zasługuje, by w szkole usłyszeć:

            „Jesteś ważny. Zawsze.”

            Dr Kamila Olga- psycholog

          • Świetlica 2025/2026

          • Drodzy Rodzice!

            Rodzice, których dzieci będą uczęszczały na świetlicę w roku szkolnym 2025/2026 proszeni są o złożenie deklaracji, która jest umieszczona poniżej w załącznikach. Deklaracje prosimy dostarczyć najpóźniej do 01.09.2025r. do sekretariatu lub można przekazać wychowawcy po Rozpoczęciu Roku Szkolnego.

            Deklaracje są również dostępne w sekretariacie szkoły, można pobrać je w godzinach 08:00 - 15:00.

          • Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

          • 29 kwietnia w naszej szkole w ramach obchodów Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej, zorganizowany pod patronatem Gminy Buczek, Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Buczku oraz Szkoły Podstawowej w Czestkowie, którzy zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie w pięknej atmosferze patriotycznego uniesienia. Jury w składzie: Zenona Romankiewicz- sekretarz gminy, Elżbieta Dawidzka- była dyrektor szkoły w Czestkowie oraz Agata Ozimek- kierownik gminnej biblioteki, miało trudne zadanie, aby ocenić występy młodych recytatorów. W kategorii klas I-IV pierwsze miejsce zajął Wojciech Grzanka, który zachwycił jury aktorskim wykonaniem wiersza Renaty Ptak „Polska”. Drugie miejsce przypadło Barbarze Sztance, a trzecie – Natalii Szafarowskiej. W kategorii klas V-VIII triumfowała Lena Dębkowska z poruszającą interpretacją wiersza Cypriana Kamila Norwida pt. „Moja piosnka II”. Drugie miejsce zdobyła Katarzyna Wilk, a trzecie – Julia Grzegorek. Ponadto przyznano wyróżnienia dla Mieszka Marosa, Amelii Michalak, Julii Borowieckiej i Małgorzaty Malec. Nagrody dla zwycięzców ufundowane przez Wójta Gminy Buczek, Bronisława Węglewskiego, były nie tylko wyrazem uznania dla młodych recytatorów, ale także zachętą do dalszego rozwijania pasji literackich. Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej z pewnością był okazją do zaprezentowania talentu, ale także do wspólnego świętowania miłości do ojczyzny. Mamy nadzieję, że w przyszłości uda się zorganizować kolejne edycje, które będą jeszcze większym świętem poezji i kultury w naszej gminie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za wspaniałą atmosferę!

          • Test trzecioklasisty

          • 8 maja uczniowie klasy trzeciej mierzyli się z testem trzecioklasisty. Rano Pani Dyrektor przyniosła oryginalnie zapakowane arkusze z testami wydawnictwa Operon. Uczniowie sprawdzili "szczelność" testów, po czym oficjalnie otworzyli foliopaki egzaminacyjne. Aby zredukować stres towarzyszący pierwszemu ważnemu egzaminowi uczniowie obejrzeli bajkę terapeutyczną, która wprowadziła ich w dobry nastrój i pozytywnie zmotywowała do przelania swojej wiedzy na papier. Pomimo stresu, humory dopisywały.

            A. Andryszkiewicz

      • Nagłówek

      • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

        Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.