• Obiady

• Prosimy o zapisywanie dzieci, które będą jadły obiady w roku szkolnym 2023/2024 w sekretariacie szkoły.

Obiady w szkole będą od 11 września.

• Autobus

• Godziny odjazdu autobusów w dniu 04.09.2023r. - Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024

Dąbrówka - 7.40

Brodnia Dolna - 8.20

Brodnia Górna - 8.25

Wola Buczkowska - 8.35

Sycanów - 8.45

Dąbrowa - 8.50

Godziny odjazdu autobusów w dni nauki szkolnej.

Dąbrówka - 6.40

Brodnia Dolna - 7.20

Brodnia Górna - 7.25

Wola Buczkowska - 7.35

Sycanów - 7.45

Dąbrowa - 7.50

• WYPRAWKA DO KLASY PIERWSZEJ W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

• Pierwszy dzwonek coraz bliżej …

WYPRAWKA DO KLASY PIERWSZEJ W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

ZESZYTY:

• 3 zeszyty w trzy linie w formacie A4

• 2 zeszyty w kratkę w formacie A4

• zeszyt do religii

WYPOSAŻENIE PIÓRNIKA:

• ołówek

• kredki ołówkowe

• gumka

• nożyczki

• linijka

• klej w sztyfcie

• temperówka

PRZYBORY PLASTYCZNE, KTÓRE DZIECKO ZOSTAWIA W KLASIE:

• teczka na gumkę

• pastele

• farby plakatowe

• pędzle

• plastelina

• 2 bloki techniczne białe- A4

• 2 bloki techniczne kolorowe- A4

• 2 bloki rysunkowe kolorowe- A4

• bibuła- 3 kolory

• zeszyt papierów kolorowych format A4

STRÓJ NA ZAJĘCIA SPORTOWE W PODPISANYM WORKU:

• biała koszulka

• legginsy/spodenki

OBUWIE ZMIENNE + WOREK

PODRĘCZNIKI DO KLASY I

1. Edukacja wczesnoszkolna oraz język angielski- podręczniki oraz karty ćwiczeń zapewnia szkoła.

2. Religia- ,,Pan Bóg jest naszym Ojcem”- część 1 i 2. Wydawnictwo Świętego Wojciecha. Autor- Paweł Płaczek.

INNE:

• ZAPAŁ I UŚMIECH!:)

Wychowawca klasy I

• Informacja !!!

• Dnia 23.05, 24.05 i 25.05.2023 roku autobus wiozący ósmoklasistów na egzamin ruszy z Dąbrówki o godzinie 7.40

• Mistrzostwa powiatu w piłce nożnej

• W dniu 17.05.2023r odbyły się Mistrzostwa powiatu w piłce nożnej, nasze dziewczęta z klas 4-6 zajęły I miejsce, starsze koleżanki z klas 7-8 również okazały się bezkonkurencyjne. Kolejnym etapem naszych złotek są półfinały wojewódzkie, które odbędą się już wkrótce, serdecznie gratulujemy !!!!

• Projekt Mistrzyni Szymborska- zakładki

• W ramach Ogólnopolskiego Projektu Mistrzyni Szymborska nasza szkoła bierze udział w wymianie pocztówek i zakładek do książek związanych z twórczością naszej noblistki. Otrzymaliśmy już pierwsze listy. My również przygotowujemy się do wysyłki!

• Projekt Mistrzyni Szymborska

• W Szkole Podstawowej w Czestkowie zrealizowaliśmy kolejne działania w ramach Projektu Mistrzyni Szymborska. Zachęciłyśmy nasze koleżanki, aby podczas godzin wychowawczych ich uczniowie, wzorując się wierszem Mistrzyni "Możliwości", przelali na papier własne pragnienia i preferencje. Oto ich dzieła. Wiersze są elementem stałej gazetki szkolnej nt. Wisławy Szymborskiej.

Magdalena Sobala

Monika Kochanek

• Prace Świetliczaków

• W minione obchody Dnia Ziemi oraz 550. Rocznicy Urodzin Mikołaja Kopernika włączyli się również podopieczni świetlicy szkolnej. Pod okiem pani Magdy Sobali uczniowie odbyli serię lekcji nt. ekologii oraz astronomii, a efekty można podziwiać na gazetce szkolnej.

• Strona facebook

• Od niedawna funkcjonuje szkolna strona na profilu społecznościowym facebook.

Zapraszamy do śledzenia bieżacych wydarzeń.

• Mega Misja

• Przez ostatnich kilka tygodni nasza ekipa Mega Misji nie zwalnia tempa. Dzielimy się z Państwem krótką fotorelacją z minionych dwóch miesięcy pracy i jej efektami.

Nasi uczniowie pod pilnym okiem pani Magdy Sobali zdobyli kolejne nagrody dla naszej szkoły i wyposażenia świetlicy. Znalazły się wśród nich audiobooki, gry edukacyjne- Nasza Planeta i Laboratorium (Jak powstaje prąd?) oraz kolejny tablet. Nasi podopieczni coraz lepiej opanowują multimedialny świat i wiedzą jakie zasady w nim obowiązują. Podczas ostatnich zajęć wiele mówiliśmy o tym, jakie zagrożenia czyhają w Internecie i mediach społecznościowych. Jednak poznaliśmy też wiele pozytywnych aspektów korzystania z sieci i wiemy jak wielkie mozliwości kryje szklany ekran monitora naszego komputera, telefonu czy tabletu.

• Mali ogrodnicy w akcji

• Najmłodsi uczniowie naszej szkoły, przy pomocy Pana Witka, mieli okazję upiększyć szkolny ogród o kolejne wiosenne kwiaty. Tego dnia udało nam się również spotkać Pana Sławomira Walczaka,który udzielił dzieciom ciekawej lekcji przyrody.Dziękujemy!