• Ramowy rozkład dnia w klasie 0

• RAMOWY ROZKŁAD DNIA W KLASIE „0”

7:45-8:30 Schodzenie się dzieci. Swobodna działalność dzieci. Podejmowanie różnego rodzaju aktywności zabawowej i twórczej – oglądanie książek, czasopism, rozwiązywanie zagadek, rebusów, łamigłówek. Podejmowanie gier oraz zabaw dydaktycznych.

8:30-8:50 Ćwiczenia  ogólnorozwojowe  rozwijające percepcję wzrokową, słuchową i grafomotorykę. Rozmowy kierowane na  tematy zgodne z zainteresowaniami  dzieci.  Zabawy ruchowe i  zabawy integrujące grupę. Zestawy ćwiczeń porannych.

8:50-9:00 Czynności porządkowo – higieniczne.

9:00-9:20 Śniadanie - doskonalenie umiejętności samodzielnego spożywania posiłków oraz kulturalnego zachowania się przy stole. Wdrażanie do czynności higienicznych i porządkowych po zakończeniu posiłku.

9:20-10:20 Zajęcia edukacyjne z całą grupą (realizowane według założeń podstawy programowej wychowania przedszkolnego).

10.20-11.30 Pobyt na świeżym powietrzu (w ogrodzie przedszkolnym, na boisku, w parku itp). Spacery, wycieczki, zabawy sportowe i obserwacje przyrodnicze. Zabawy ruchowe w sali. Zabawy dowolne według zainteresowań dzieci.

11.30-11.45 Przygotowanie do obiadu. Czynności porządkowo – higieniczne.

11.45-12.15 Obiad – doskonalenie umiejętności posługiwania się sztućcami. Dbanie o zachowanie prawidłowej postawy w czasie jedzenia.

12.15-12.45 Odpoczynek. Słuchanie wybranych bajek literatury dziecięcej. Słuchanie muzyki relaksacyjnej. Ćwiczenia relaksacyjne.

12.45-13.30 Wycieczki, spacery, zabawy na świeżym powietrzu. Zabawy wspomagające rozwój umysłowy dziecka. Praca indywidualna z dzieckiem. Praca reedukacyjna (umożliwiająca dziecku osiągnięcie dojrzałości szkolnej). Zabawy rozwijające uzdolnienia artystyczne dzieci. Realizacja programów dodatkowych oraz innowacji pedagogicznych. Zajęcia dodatkowe. Rozchodzenie się dzieci.