• Mega Misja Fundacji Orange

• Świetlica tętni życiem. Dzięki materiałom i pakietom przyborów szkolnych i plastycznych z Programu Mega Misja na zajęciach świetlicy mogliśmy wykonać piękne maski karnawałowe. Było to nie lada wyzwanie. Wykonane prace były staranne i pomysłowe, a uczniowie mieli przy tym masę zabawy.Nowa galeria Mega Misja Fundacji Orange została dodana do albumu fotograficznego

• WIGILIA W ŚWIĄTECZNEJ AURZE

• 22 grudnia odbyły się klasowe Wigilie. Uczniowie łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia. Nie zabrakło oczywiście wspólnego świętowania przy blasku świątecznych świec i suto zastawionych stołach.

• JASEŁKA SZKOLNE

• 13 grudnia odbyły się szkolne Jasełka, w których udział brała duża rzesza uczniów z różnych klas. Na szkolnej scenie debiutowały przedszkolaki, śpiewając świąteczne piosenki i tańcząc do nich. Nie zabrakło również tradycyjnych polskich kolęd w solowym i grupowym wykonaniu uczniów. Uczniowie wykazali również swoje talenty artystyczne akompaniując do wybranych kolęd. Całości sprzyjał wieczorny klimat i blask świątecznych światełek.

• ŚWIĄTECZNE WARSZTATY DLA RODZICÓW

• 12 grudnia 2022r. uczniowie klasy pierwszej wraz z rodzicami brali udział w świątecznych warsztatach zorganizowanych przez wychowawcę klasy- p. Aleksandrę Andryszkiewicz.

Uczestnicy warsztatów z naturalnych i ekologicznych produktów wspólnie wykonywali stroiki, wianki oraz świąteczne lampiony. Dzieci poznawały nowe techniki dekoracji świątecznych oraz używały różnorodnych produktów dekoracyjnych i narzędzi, pod czujnym okiem rodziców.

• Wizyta świętego Mikołaja w klasie 0

Niedawno naszą klasę odwiedził przemiły gość, mianowicie Święty Mikołaj. Wszyscy byliśmy grzeczni więc wyszliśmy ze szkoły z pięknymi prezentami🙂Dziękujemy Mikołaju i zapraszamy za rok!

• Zakończenie akcji Szlachetna Paczka

Akcja Szlachetnej Paczki w naszej szkole dobiegła końca. Z tego miejsca całe Szkolne Koło Wolontariatu pragnie podziękować wszystkim, którzy otworzyli swoje serca i wsparli ten szczytny cel. Pamiętajmy- dobro wraca:)

• Zawody Powiatowe w Szachy

• Dnia 12 Grudnia w Szkole Podstawowej w Sędziejowicach nasi uczniowie z klasy V i Aleksander Bednarek  brali udział w Zawodach Powiatowych w Szachy. Dziękujemy za udział.

• Igrzyska w Unihokeju

• Dnia 30 Listopada w Szkole Podstawowej w Sędziejowicach nasi uczniowie z klasy V i VI rywalizowali w Powiatowych Mistrzostwach w Unihokeju. Zajęli I miejsce dziewczęta i II miejsce chłocy. Gratulujemy !

E.Kołasińska

• MIKOŁAJ U PIERWSZAKÓW

• 6 grudnia długo wyczekiwany Mikołaj wreszcie zapukał w drzwi pierwszaków. Radość była ogromna, ponieważ dzieci myślały, że Święty z prezentami o nich zapomniał. Przez dwie przerwy szukały go wszędzie po szkole i zazdrościły dzieciom z innych klas, które spacerowały po korytarzach ze swoimi prezentami. Na szczęście Mikołaj o nich nie zapomniał i na trzeciej lekcji dotarł do naszej klasy.

• Klasa 0 wspiera Szlachetną Paczkę

• Tym razem najmłodsi uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję Szlachetnej Paczki. Z tej okazji stworzyli laurki dla instytucji i osób prywatnych,którzy zdecydowali się wesprzeć tych, którzy najbardziej tego potrzebują z najbliższego nam rejonu. Jesteśmy pewni, że po otrzymaniu takiego podziękowania na twarzach darczyńców pojawi się wielki uśmiech:) Pamiętajmy, dobro to zawsze wynik dzielenia:)

• BAL ANDRZEJKOWY W KLASIE 0

• Oddział przedszkolny nie zapomniał o tradycji Andrzejek i w dniu 30.11.2022 r. uczniowie wraz z wychowawczynią bawili się na klasowym balu andrzejkowym:) W klasie tego dnia można było spotkać księżniczki,biedroneczki, piłkarzy i wiele innych postaci w które zamienily się dzięki swoim strojom dzieci.Nie zabrakło andrzejkowych wróżb,które traktowaliśmy oczywiście z przymrużeniem oka;) A oprócz wielu zabaw i tańców  na dzieci czekał również mały poczęstunek. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

• Dzień Życzliwości w klasie 0

W dniu 21.11.2022 r. w naszej klasie,tak jak i w całej szkole,obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Uczniowie przygotowali w domu karteczki z miłą informacją ,które następnie wręczali kolegom i koleżankom z klasy. Wykonywali również pracę plastyczną związaną z obchodzonym dniem. Oprócz tego, mieli za zadanie zaznaczać na specjalnych kartkach ile miłych rzeczy spotkało ich w ciągu tego tygodnia 🙂Efekty były bardzooo pozytywne🙂

• Dzień Tolerancji

• 17 Listopada społeczność szkoły uczestniczyła w krótkim apelu z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji. Występy dzieci z zerówki a także uczniów klas V, VI i VII przypomniały, że każdy człowiek zasługuje na akceptację. Być tolerancyjnym to znaczy być cierpliwym, dobrym, wyrozumiałym i uprzejmym. Celebrujmy naszą różnorodność uczmy się i poznawajmy nasze różnice. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

Pamiętajmy!!!!

Szanujmy się nawzajem!!!